Siirry suoraan sisältöön

Etusivu Keskustelufoorumi Yleistä syövästä Pääntyhjennystä Vastaa viestiketjuun: Pääntyhjennystä

Vastaa viestiketjuun: Pääntyhjennystä

Etusivu Keskustelufoorumi Yleistä syövästä Pääntyhjennystä Vastaa viestiketjuun: Pääntyhjennystä

#57474
Kangasalan Ukko
Participant

Terve vaan Kesanto

Olen tässä nyt ollut lääketauolla kohta 5 kuukautta ja tehnyt samanlaisen havainnon kuin sinä, ensin kun lääkkeet lopetettiin niin olo oli vallan mainio, sitten pikkuhiljaa alkoi tulemaan kaikenlaisia nivel ja lihaskipuja. Nivelet turpoaa kuin olisi reuma mutta menevät parissa päivässä ohi, lihakset ovat hirveän kylmän arat, itse sain koko selän jumiin kun t-paitasillaan hikoilin ja oli tuulinen päivä.

En tiedä onko tämä sitten pysyvä olotila, vai helpottaako ajan oloon. Lehdestä annoin itseni lukea että syöpähoidoissa käyneet saattavat saada lääkkeiden haittavaikutuksia vielä vuosien jälkeen.
Onneksi jutussa oli että tämä koskee melko pientä osaa hoidetuista, ei tässä varmaan muuta voi kun porskuttaa eteenpäin ja katsoa että mitä ihmeellistä vaivaa vielä tulee.

Olen itsekkin ihmetellyt että mihin kaikki keskustelijat ovat kadonneet.

Eipä tässä sen kummempaa, kirjoitellaaan.